Nejčastější dotazy

Kdo může řídit karavan?

Osoba starší 21 let s řidičským oprávněním skupiny B a nějakými těmi zkušenostmi z provozu.Pokud si nejste jisti, zda řízení karavanu zvládnete, jsme připraveni vás na jízdu připravit. Pro začátek můžete např. přestat používat prostřední zpětné zrcátko ve vašem voze.

Jaká je výška a hmotnost vozidla?

Výška vozu je 3.100 cm, vybírejte trasy s podjezdy 3,20 m a výše.

Celková váha vozu je 3.500 kg, provozní 3.100 kg, vaše doložnost je tedy cca 400 kg.

Kde se cestou ubytuji, kde zaparkuji? 

Záleží na vás, je řada způsobů, jak přenocovat: někdo má rád absolutní svobodu a parkuje na divoko.Jiný rád plánuje, má předem vytyčenou trasu a program, aby maximálně využil svůj volný čas.A někdo se rád nechá unášet cestou, neb jak známo „i cesta je cíl“ a takové věci jako přenocování řeší podle okolností. Známe všechny způsoby a nelze říct, které preferujeme nejvíc.Za nás můžeme doporučit bezkempu.cz, park4night.com, stellplatz.cz či campercontact.com. 

Je vůz připravený parkovat v přírodě mimo zázemí?

Rozhodně ano! Zásoba vody 100 l s mírným šetřením vydrží jistě 3 dny, stejně tak plyn. Do kempu nemusíte ani kvůli elektřině, vůz se za hezkého počasí dobíjí sám přes solární panely na střeše. Jediné, co vás limituje je vaše toaleta, kterou je nutné po naplnění vyprázdnit na místě pro to určené (některé čerpací stanice, aplikace park4night.com…) V zimě je nutno počítat s vyšší spotřebou plynu (topení). Vodu a plyn možno doplnit na většině čerpacích stanic.  

Co dělat, když si s něčím nebudu na cestě vědět rady?

Pokud nenajdete informaci, kterou hledáte v manuálu, jednoduše zavolejte. Jsme tu pro vás:-) Když ne 24/7 tak v rámci našich možností, tel. 604956759.

Co dělat v případě v případě dopravní nehody (či jiné škody na karavanu – živelná událost, vandalismus)??

V případě škody na karavanu ať už při dopravní nehodě, živelné události, vandalismu atd.) nebo také při poškození jiné věci karavanem je nutné vždy přivolat Policii. Ta vystaví zápis o události pro pojišťovnu.
•    Pořiďte fotodokumentaci.
•    Informujte neprodleně pronajímatele 604956759. 

Součástí předávacího protokolu je i PROTOKOL o ŠKODNÍ UDÁLOSTI složený v knížce od Kooperativy. Ten spolu s druhým účastníkem nehody vzájemně vyplníte a spolu s protokolem od Policie nám odevzdáte při předání vozidla. 

Jaká je průměrná spotřeba paliva a maximální rychlost?

Spotřeba paliva je cca 10 l nafty /100 km.  Maximální doporučená rychlost je 100 km/h. 

A co dálniční známka?

Dálniční známka pro ČR je v ceně pronájmu. Pro rok 2020 také i Švýcarská.

Kolik se vejde do karavanu osob?

Karavan AHORN Canada AE je navržen a schválen až pro 5 osob na jízdu a spánek, komfortně pro 4 dospělé a 1 dítě.

Cesta karavanem se mi natolik zalíbí, že se rozhodnu si svůj pobyt prodloužit…

Proč ne? Pokud karavan nebude po vás v zápůjčce, žádný problém!

Kouřím…

Karavan je striktně nekuřácký. Užijte si svoji kuřáckou chvilku venku.

A co pejsek / kočička? Mohu ho vzít s sebou?

Domácí mazlíky nechte prosím doma. Jsou tací, kterým změna prostředí, příp. klimatu i vadí a dávají přednost prázdninám u babičky. 

Nenašli jste odpovědi na vaše otázky? Napište nám na info@prazdninyskaravanem.cz nebo volejte naše tel. číslo: 604956759.